Cześć!

Witam Cię na mojej stronie, gdzie dzielę się moją pasją czyli gotowaniem. Znajdziesz tu wiele przepisów na dania na pochodzące z różnych części świata.

Zapraszam Cię do śledzenia moich mediów społecznościowych by być na bieżąco z najnowszymi wpisami.


Wszystko rozpoczęło się od dnia, gdy jako 7-8 letnie dziecko byłem sam w domu, a zamarzyła mi się zupa pomidorowa, która była wówczas moim ulubionym daniem. Nie pamiętam już czy skorzystałem z pozostałości po rosole czy bulionu z kostki, ale po dodaniu koncentratu pomidorowego i kilku przypraw wyszło coś przypominającego moją ukochaną zupę. „Rodzinna legenda” głosi, że udało mi się także nie rozgotować makaronu. Od tego czasu gotowałem coraz chętniej. Najpierw pomagając mamie w jej kuchennych czynnościach, później odwzorowując jej potrawy czy improwizując na swój własny sposób. Z biegiem lat zacząłem interesować się kulturą kulinarną różnych zakątków świata. Plądrując książki, magazyny czy blogi kulinarne starałem się dowiedzieć jak najwięcej o regionalnych kuchniach, potrawach czy zwyczajach. Dlatego kategorie dotyczące kuchni świata są tak ważne na moim blogu i obiecuje stale je rozwijać.

Bliska memu sercu jest także tematyka winiarska. Świat jest nieco przyjemniejszy przy kieliszku burgundzkiego pinot noir czy też dobrego rieslinga. Poza kulinariami i winem, prywatnie jestem miłośnikiem sportu: głównie Formuły 1, Biathlonu, Koszykówki i Kolarstwa. Uwielbiam filmografię Krzysztofa Kieślowskiego zarówno w wersji fabularnej jak i dokumentalnej, a także dzieła Nowej Fali kina francuskiego.

Mam nadzieję, że mój blog Ci się spodoba i zostaniesz moim stałym czytelnikiem!


Translate »